KONST / Litografier / Färglitografi 13431038
nr 1343 1038
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Färglitografi, Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 111/360. Motivet: 19x20 cm
Kondition: bladet ngt löst i ramen
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 24 augusti 2020
kl 18:05:35
100 kr
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr
400 kr
450 kr
500 kr
700 kr
24 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska